Kotlin – your 2017 Java replacement @ Devoxx Poland 2017

7 sierpnia 2017

Z czym będzie mi się kojarzył rok 2017? Między innymi z moim pierwszym wystąpieniem na scenie dużej konferencji branżowej. Był to mój debiut, i to od razu na Devoxx Poland, nieźle! 😀

Opowiadałem o Kotlinie – języku programowania, który w świecie JVM zyskuje coraz większą popularność. Dawniej używany głównie przy tworzeniu aplikacji na Androida, dziś jeden z trzech domyślnych języków do wygenerowania backendu opartego na Spring Boot.

W trakcie prezentacji pokazywałem to, co sprawdziło mi się w prawdziwym projekcie podczas 8 miesięcy rozwoju backendu "od zera". Pokazuję podstawy składni, a następnie opowiadam o różnych cechach języka, które czynią go wygodnym w użyciu i pomocnym w codziennych trudach programowania. Było dla mnie bardzo istotne, aby nie zachwalać tego, co wygląda interesująco w syntetycznych przykładach kodu, lecz ma niewiele wspólnego z tworzeniem rzeczywistego produktu.

Zapraszam Cię do obejrzenia mojego wystąpienia – zamieściłem je tutaj, na dole ⬇️ Jest ono także dostępne na YouTube. ️Jeśli interesują Cię jedynie slajdy (starałem się przygotować je tak, by możliwie dużo z nich „wyciągnąć” bez oglądania wystąpienia!), zajrzyj na Speaker Deck.

Miłego oglądania i… daj szansę Kotlinowi 😉